☰ menu
×Aktuality a články Činnost 2021 Činnost 2020 Činnost 2019 V. - XII. Činnost 2019 I. - IV. Činnost 2018 Plán na rok 2021 Ke stažení Ke stažení Ke stažení Přihlášky Přihlášky Přihlášky Naše služby Domácí zdravotní péče Kurzy první pomoci Ošacovací středisko Půjčovna zdravotnických a jiných pomůcek Dárcovství krve JÓGA pro seniory Hudba a zpěv pro seniory Okresní studijní středisko Soutěže Mladých zdravotníků Připravujeme Připravujeme Akce na aktuální měsíc Pomáhejte s námi Pomáhejte s námi Místní skupina ČČK ZÁHOŘÍ Místní skupina ČČK Písek III. Místní skupiny VIII., IX., X. a Akademie III. věku Kontakt Kontakt Kontakt
 

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“

Okresní studijní středisko

Český červený kříž Písek

OS ČČK pořádá týdenní zdokonolovací zdravotnický kurz určený pro děti ze základních škol v okrese Písek ve věku od 6 do 16 let, kteří celoročně pracují ve zdravotnických kroužcích na ZŠ. Program akce zohledňuje jak část vzdělávací, tak i část volnočasových aktivit. 

Cílem okresního studijního střediska je prohloubení a rozšíření teoretických a praktických znalostí a dovedností v poskytování první pomoci na základě znalostí anatomie a fyziologie člověka. Absolventi studijního střediska po úspěšném složení závěrečných zkoušek, který se skládá z písemného testu znalostí a praktické zkoušky získají "Průkaz absolventa".  V roce 2018 se Okresní studijní středisko konalo v pobytovém zařízení Živec pod vedením instruktora Ing. Karla Dvořáka, mezi další organizátory, lektory, zdravotníky, figuranty byli Lukáš Nebes, Filip Sobotka, Anežka Maříková, Judita Soukupová, Renata Turková, Mirka Drncová a Hanka Havlíková, Barbora Baťková.

 

Každoročně se tohoto pobytu účastní kolem 25 dětí. Příspěvek a počet účastníků na Okresní studijní středisko v příštím roce bude upřesněn.

 

Bližší informace Vám podají zaměstnanci Úřadu oblastního spolku ČČK Písek, 382 213 186